Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Różnice w dochodach rodzin oraz zarobkach kobiet i mężczyzn w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku

26.12.2007
Dochody rodzin w Stanach Zjednoczonych poprawiają się. Mediana dochodu gospodarstw domowych w 2006 roku wynosiła 48 451 USD, co oznacza wzrost około 1,6% w porównaniu do roku 2005. Z badań wynika, że najlepiej zarabiającą grupą rasową w Stanach Zjednoczonych są rodziny azjatyckie, których dochody są wyższe o 21% od dochodów rodzin białych, o 64% od latynoskich i 97% od murzyńskich. Ciekawym zjawiskiem jest wzrost dochodów rodzin z dziećmi pochodzących z najbiedniejszych sfer społecznych w przeciągu ostatnich kilkunastu lat. Dla porównania sytuacja najbiedniejszych gospodarstw domowych bez dzieci nie uległa znacznej poprawie. Przeanalizowano również nierówności w zarobkach kobiet i mężczyzn ze względu na rasę, region, poziom wykształcenia, sektor gospodarki. Artykuł został oparty przede wszystkim na raporcie The American Community Survey, który prezentuje dane o dochodach i zarobkach w 2006 roku w porównaniu do roku 2005 (dane uwzględniają inflację). The American Community Survey jest największym tego typu badaniem w Stanach Zjednoczonych, ponieważ dane oparte są na próbie reprezentatywnej liczącej około trzy miliony gospodarstw domowych.

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2917 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3708 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".