Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Przykład systemu wynagradzania – bank w Niemczech

19.04.2006 Joanna Kramerek
Artykuł omawia system wynagradzania w jednym z niemieckich banków, który umownie został nazwany German Bank. W banku tym wynagrodzenia podstawowe pracowników szeregowych są wyznaczane w odniesieniu do siatki płac i dziewięciu stopni stanowisk. O wysokości wynagrodzenia podstawowego oprócz stopni stanowisk decyduje również staż pracy, który różnicuje wysokość wynagrodzeń w obrębie tych samych stopni. Omawiany przykład opisuje bank krótko po wdrożeniu nowej strategii wynagradzania, dlatego też system wymaga jeszcze dopracowania. Jednym z podstawowych elementów, który uległ zmianie są zasady przyznawania bonusów. W tym wypadku wymagane było opracowanie standardów komunikacji dotyczących tej kwestii.
Joanna Kramerek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".