Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Prognozy płac na lata 2011 i 2012 dla państw Unii Europejskiej, krajów kandydujących oraz Japonii i USA

07.02.2011 Kinga Grela
Europa wychodzi z Wielkiego Kryzysu. W większości państw można już zauważyć poprawę koniunktury. Czy rozkwit gospodarczy przełoży się na wzrost wynagrodzeń? Jakie są prognozy wzrostu płac na 2011 rok, a jakie na 2012? Dlaczego mieszkańcy Grecji powinni się spodziewać spadku wynagrodzeń, a Polacy aż 6% podwyżek. Artykuł zawiera analizę dynamiki wzrostu wynagrodzeń realnych i nominalnych dla państw Unii Europejskiej i krajów kandydujących do niej. W artykule uwzględniono także dwa dodatkowe państwa: USA i Japonię. Ponadto przedstawiono wyniki badań wzrostu wynagrodzeń dla poszczególnych państw UE z podziałem na kraje należące i nie należące do strefy Euro. Artykuł zawiera 5 wykresów i 1 tabelę.
Kinga Grela

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".