Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Nowe spojrzenie na systemy wynagradzania za wyniki

31.05.2010 Dawid Sobolak
Artykuł przedstawia nowy punkt widzenia w debacie dotyczącej wynagradzania za wyniki. W części pierwszej zaprezentowano najważniejsze wady i zalety stosowania programów płac za wyniki pracy. Następnie opisano osiągnięcia naukowców z dziedziny neuroekonomii. Sprawdzili oni, jakie procesy zachodzą w naszym mózgu gdy mamy styczność z pieniędzmi oraz jakie ma to dla nas konsekwencje. Jak się okazało wyniki przeprowadzonych badań i eksperymentów były zaskakujące nawet dla samych naukowców. Ostatnia część artykułu zawiera przesłanki oraz wnioski dla specjalistów zajmujących się projektowaniem systemów wynagradzania. Artykuł zawiera 2 tabele.
Dawid Sobolak

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".