Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Motywowanie - teorie oczekiwania, czyli poznaj swoich pracowników

02.11.2005 Joanna Kramerek
Artykuł omawia zagadnienie motywowania i wynagradzania pracowników z punktu widzenia teorii oczekiwania. Oczekiwania odnoszą się zarówno do możliwości osiągnięcia jakichś celów, jak i rodzaju nagrody, którą można zdobyć. Zgodnie z teorią, na zachowanie pracownika mają wpływ trzy podstawowe czynniki: wartość nagrody, subiektywne oczekiwania i instrumentalność. W artykule przedstawiono również dwanaście praktycznych wskazówek dotyczących wynagradzania, które wynikają z teorii. Należą do nich, np. dostosowanie wysokości i charakteru wynagrodzenia do oczekiwań pracowników oraz dostarczanie im zarówno nagród zewnętrznych, jak i wewnętrznych.
Joanna Kramerek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".