Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Komitety ds. wynagrodzeń w amerykańskich spółkach

14.04.2014 Sylwia Rębisz
W lipcu 2010 roku w Stanach Zjednoczonych podpisano ustawę o reformie Wall Street i ochronie konsumenta. Celem jej uchwalenia jest przeciwdziałanie powtórzeniu się kryzysu na rynkach finansowych z 2007 roku. W styczniu 2013 roku amerykańska komisja papierów wartościowych i giełd (Securities and Exchange Commision, SEC) przyjęła poprawki do zasady numer 952 tej ustawy. Dotyczą one funkcjonowania w spółkach komitetów ds. wynagrodzeń. W artykule omówiono wprowadzone regulacje. Wśród nich znalazły się: skład komitetów, standardy niezależności członków, obowiązek powoływania doradców oraz statut komitetów. Ponadto, przedstawiono główne obowiązki członków komitetów. Artykuł zawiera 1 tabelę.
Sylwia Rębisz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".