Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jakie czynniki powinien uwzględniać dobry system motywacyjny?

09.01.2007 Katarzyna Jaśko
W artykule znajdą Państwo syntetyczne omówienie tych czynników, które wpływają na skuteczność systemu motywacyjnego. Często popełniane błędy wynikają z konfliktu pomiędzy stosowanymi bodźcami motywacyjnymi a prawdziwymi potrzebami. Skłania to do refleksji nad tym, w jaki sposób można ich uniknąć. Co należy wziąć pod uwagę przy budowaniu systemu motywacyjnego? Zrozumienie tego może pomóc w dostosowaniu możliwych do wykorzystania narzędzi motywacyjnych do specyfiki własnej firmy. Efektywny system motywacyjny powinien być bowiem adekwatny do sytuacji pracowników, dostosowany do warunków przedsiębiorstwa i jego otoczenia zewnętrznego. Kompleksowe podejście do motywacji pracowników pozwoli zmaksymalizować zysk, który przynoszą firmie osoby zaangażowane i zadowolone z pracy.
Katarzyna Jaśko

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".