Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak zmaksymalizować efekt wzrostu pensji

22.09.2008 Grzegorz Spólnik
Czasami zdarza się, iż mała zmiana w systemie działania organizacji przynosi wielce pozytywne efekty. Ponosząc stosunkowo małe koszty, można osiągnąć konkretne i znaczne sukcesy. Jednym z narzędzi, które to umożliwia jest częstotliwość i wysokość zmian wynagrodzenia. Artykuł prezentuje wnioski, jakie wynikają z badań Kahnemana i Tversky’ego oraz opracowanej przez nich teorii perspektywy i odnosi je do aspektów zarządzania systemem wynagrodzeń w organizacji. Opisuje również zalety systemu opartego na tychże wnioskach i sugeruje jak często i w jakim stopniu podwyższać płace, aby maksymalizować satysfakcję pracowników. A także - jak w razie konieczności redukować wynagrodzenie, aby było to najmniej uciążliwe. Oprócz tego przedstawiono, w jaki sposób pracownicy odbierają niezrealizowane obietnice płacowe i dlaczego należy dotrzymywać danego załodze słowa.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".