Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak ustalać poziom wynagrodzenia na stanowiskach hybrydowych?

23.09.2014 Adam Wrona
Łączenie stanowisk i obowiązków to praktyka coraz bardziej powszechna w nowoczesnych firmach. Rodzi ona jednak pytanie na temat tego, jak wynagradzać osoby pracujące na stanowiskach hybrydowych. Artykuł jest próbą odpowiedzi na te właśnie wątpliwości. W tekście opisano przykładowe wskaźniki, które mogą posłużyć do ustalania proporcji składowych ról stanowiska hybrydowego, takie jak na przykład czas pracy, przychód lub produktywność. W tekście przedstawiono również dwa modele rozwiązań wyceny stanowisk wraz z przykładami. W jednym z przykładów wykorzystane zostały dane rynkowe na temat wynagrodzeń na połączonych stanowiskach i udział czasu pracy spędzany na wykonywaniu poszczególnych zadań. Rozwiązanie drugie bazuje na przyznaniu dodatku dla pracownika za wykonywanie dodatkowych obowiązków. Czytelnik znajdzie w artykule 3 tabele.
Adam Wrona

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".