Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Dopasowanie systemu wynagradzania w przedsiębiorstwach międzynarodowych – czy jest to możliwe?

21.04.2008 Ewa Bochyńska-Śmigielska
W artykule rozważana jest potrzeba uwzględniania kulturowej specyfiki przedsiębiorstw oraz pracowników w obliczu postępującej globalizacji rynku. Rozważono kwestię wpływu różnorodności kulturowej na możliwości konstruowania spójnych systemów wynagrodzeń. Przedstawiono popularne propozycje klasyfikacji krajów pod kątem ich obyczajów i tradycji, mogących mieć wpływ na skuteczność poszczególnych modeli wynagradzania pracowników. Zaproponowano adekwatne strategie wynagrodzeń wynikające z przedstawionych charakterystyk poszczególnych grup krajów. Dokonano analizy badań dotyczących kryteriów wynagradzania preferowanych przez przedstawicieli krajów różniących się pod kątem wyżej wspomnianych obyczajów i tradycji. Przedstawiono podstawowe wnioski i implikacje płynące z kulturowej analizy przedsiębiorstwa.
Ewa Bochyńska-Śmigielska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".