Raport płacowy Sedlak & Sedlak 2018 Krakowskie Forum Wynagrodzeń Stefa premium Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2018 roku

Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

Raport wskaźnikiHR 2019 zaproszenie

pozwala na porównanie 41 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Dodatki płacowe – trendy i nowatorskie formy świadczeń pracowniczych

05.10.2009 Iwona Strzępek
Jedynym ze sposobów na przyciągnięcie i utrzymanie w firmie pracowników o najwyższych kwalifikacjach jest stworzenie pakietu atrakcyjnych dodatków płacowych. Na liście 100 najlepszych pracodawców na świecie znajdują się firmy oferujące pracownikom ciekawe i nietypowe formy wynagradzania. Przykładowo, mogą to być darmowe wyjazdy na mecze piłkarskie, posiłki sponsorowane przez firmę, itd. Jednak nie każde przedsiębiorstwo może sobie pozwolić na kosztowne świadczenia dodatkowe. W pierwszej części artykułu zostały omówione metody nagradzania pracowników, które nie wymagają ponoszenia wysokich nakładów finansowych. W drugiej części tekstu przedstawiono wyniki badań dotyczących dodatków płacowych, przeprowadzanych na początku 2009 roku w Wielkiej Brytanii. Zwrócono uwagę m.in. na czynniki kształtujące strukturę pakietu dodatków płacowych, cele pracodawców, najpopularniejsze świadczenia pracownicze. Artykuł zawiera 3 tabele.
Iwona Strzępek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się

Polub wynagrodzenia.pl

Udostępnij

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".

Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Kontakt: [email protected]