Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Dodatki płacowe – trendy i nowatorskie formy świadczeń pracowniczych

05.10.2009 Iwona Strzępek
Jedynym ze sposobów na przyciągnięcie i utrzymanie w firmie pracowników o najwyższych kwalifikacjach jest stworzenie pakietu atrakcyjnych dodatków płacowych. Na liście 100 najlepszych pracodawców na świecie znajdują się firmy oferujące pracownikom ciekawe i nietypowe formy wynagradzania. Przykładowo, mogą to być darmowe wyjazdy na mecze piłkarskie, posiłki sponsorowane przez firmę, itd. Jednak nie każde przedsiębiorstwo może sobie pozwolić na kosztowne świadczenia dodatkowe. W pierwszej części artykułu zostały omówione metody nagradzania pracowników, które nie wymagają ponoszenia wysokich nakładów finansowych. W drugiej części tekstu przedstawiono wyniki badań dotyczących dodatków płacowych, przeprowadzanych na początku 2009 roku w Wielkiej Brytanii. Zwrócono uwagę m.in. na czynniki kształtujące strukturę pakietu dodatków płacowych, cele pracodawców, najpopularniejsze świadczenia pracownicze. Artykuł zawiera 3 tabele.
Iwona Strzępek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".