Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Dlaczego warto stosować benefity w wynagradzaniu?

23.04.2012 Joanna Kłosowska
W krajach zachodnich benefity stanowią nieodłączny element strategii wynagradzania. Powoli staje się to regułą także w Polsce. Dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że benefity są tak ważne? Co można zyskać stosując świadczenia dodatkowe w procesie wynagradzania? Niniejszy artykuł stanowi przegląd danych, argumentów i koncepcji wskazujących na korzyści płynące z wprowadzenia w firmie programów świadczeń dodatkowych. Omówiono w nim m.in. rolę benefitów jako narzędzi przyciągania, utrzymywania i budowania lojalności pracowników, oraz przedstawiono główne mechanizmy za pomocą których świadczenia dodatkowe oddziałują na motywację i zaangażowanie osób zatrudnionych. Z niniejszego opracowania dowiedzą się Państwo także jakiego typu oszczędności można się spodziewać wprowadzając w firmie benefity, oraz w jaki sposób włączenie świadczeń dodatkowych do wynagrodzenia pracownika może pomóc w sytuacji konieczności cięcia kosztów w przedsiębiorstwie. Artykuł zawiera dwa wykresy.
Joanna Kłosowska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".