Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Dlaczego menedżerowie liniowi mogą być najsłabszym ogniwem systemu wynagradzania – część I

09.07.2012 Grzegorz Spólnik
Nieustannie słyszymy, iż menedżerowie liniowi mają odgrywać coraz większą rolę w ramach zarządzania nowoczesnymi systemami wynagradzania. Tak twierdzą specjaliści do spraw wynagrodzeń i osoby odpowiedzialne za kwestie personalne. Mało kto jednak zadaje sobie trud by posłuchać, co na ten temat mają do powiedzenia sami kierownicy. A jak sugerują badania ich entuzjazm odnośnie tego procesu jest zdecydowanie mniejszy. W wyniku wzajemnego niezrozumienia współpraca między menedżerami a osobami zajmującymi się wynagrodzeniami nie zawsze układa się więc idealnie. W efekcie rosnący zakres odpowiedzialności i brak wystarczającego wsparcia powodują, iż niektórzy kierownicy stają się najsłabszym elementem systemu wynagradzania, wypaczając popełnianymi błędami jego zasady i konstrukcję. Artykuł zawiera 1 wykres i 1 tabelę.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".