Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Czy inicjatywy służące docenieniu pracownika mają sens biznesowy?

27.12.2012 Grzegorz Spólnik
Słowa uznania od kierownika, specjalne wyróżnienie otrzymane na przyjęciu zorganizowanym dla pracowników, zestaw wyjątkowych wizytówek lub luksusowy prezent. Pomysły na to w jaki sposób docenić zaangażowanie i wkład pracownika można wymieniać bardzo długo. Na potrzeby niniejszego artykułu wszystkie one zostały objęte jednym wspólnym terminem ISDP, czyli Inicjatywy Służące Docenieniu Pracownika. W tekście podjęto próbę odpowiedzi na pytanie czy tego typu przedsięwzięcia mają wpływ na efektywność pracowników i wyniki osiągane przez firmę oraz czy stanowią ważną część systemu wynagradzania. Na wstępie pokazano rolę inicjatyw ISDP w nowoczesnym zarządzaniu personelem. Następnie zaprezentowano trzy przykłady firm, w których zwrócenie uwagi na ten często niedoceniany element systemu wynagradzania przyniosło doskonałe efekty i pomogło w realizacji strategicznych założeń. Artykuł zawiera 1 schemat.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".