Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Czego możemy się nauczyć od najbardziej podziwianych korporacji świata

21.09.2009 Grzegorz Spólnik
Adam Mickiewicz twierdził, że “wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”. Niniejszy artykuł przekazuje więc skondensowaną wiedzę na temat praktyk stosowanych w dziedzinie wynagradzania przez Najbardziej Podziwiane Korporacje Świata. Mądrze natomiast będzie tę wiedzę sobie przyswoić i zastosować w praktyce. Bo bez wątpienia wynagrodzenia mogą być elementem zarządzania wspierającym strategię organizacji, wzmacniającym konkurencyjność firmy i zapewniającym stabilność jej rozwoju. Nie łatwo jest to osiągnąć, ale najlepsze wzorce wskazują drogę, którą powinien przebiegać rozwój systemów wynagradzania ku doskonałości. Artykuł zawiera 5 wykresów.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".