Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Co przyniesie przyszłość? Estymacja wynagrodzeń w kilku prostych krokach

03.08.2015 Andrzej Kuczara
Monitorowanie oraz analiza rynkowych tendencji płacowych to istotne elementy planowania budżetu wynagrodzeń w przedsiębiorstwie. Tak jak maklerzy giełdowi śledzą zachowania kursów papierów wartościowych, tak specjaliści HR powinni mieć na uwadze otoczenie, w którym funkcjonuje ich firma. Bez racjonalnie zaplanowanych podwyżek przedsiębiorstwo nie pozostanie konkurencyjne, co w dłuższej perspektywie może negatywnie odbić się na motywacji zatrudnionych, a w skrajnych przypadkach może skończyć się odejściem najlepszych pracowników. Na podstawie ogólnodostępnych danych jesteśmy w stanie przeprowadzić regresję liniową, która jest prostym i pomocnym narzędziem pozwalającym przewidzieć, jak zmienią się wynagrodzenia w kolejnych jednostkach czasu.
Andrzej Kuczara

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".