Monitorowanie oraz analiza rynkowych tendencji płacowych to istotne elementy planowania budżetu wynagrodzeń w przedsiębiorstwie. Tak jak maklerzy giełdowi śledzą zachowania kursów papierów wartościowych, tak specjaliści HR powinni mieć na uwadze otoczenie, w którym funkcjonuje ich firma. Bez racjonalnie zaplanowanych podwyżek przedsiębiorstwo nie pozostanie konkurencyjne, co w dłuższej perspektywie może negatywnie odbić się na motywacji zatrudnionych, a w skrajnych przypadkach może skończyć się odejściem najlepszych pracowników. Na podstawie ogólnodostępnych danych jesteśmy w stanie przeprowadzić regresję liniową, która jest prostym i pomocnym narzędziem pozwalającym przewidzieć, jak zmienią się wynagrodzenia w kolejnych jednostkach czasu.
Andrzej Kuczara
Materiał dostępny
dla zalogowanych użytkowników premium.
Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl
- poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
- sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
- wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji.
Zarejestruj się
Chcesz na bieżąco śledzić najnowsze informacje o wynagrodzeniach?
Zapisz się do newslettera!
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?
Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".