Artykuł poświęcony jest problemom, z jakimi najczęściej spotykają się w swej pracy zawodowej specjaliści do spraw wynagrodzeń. Część pierwsza opracowania obejmuje trzy zagadnienia. Na początku opisano problem wiecznie aktualny, ale szczególnie uciążliwy ostatnimi czasy. Mowa o szczupłych budżetach, czyli po prostu braku środków na prowadzenie efektywnej polityki wynagradzania. Kolejną kwestią, omówioną w artykule, jest sprawa wyróżnienia pracowników osiągających najlepsze wyniki. Zaprezentowano prosty wariant planu premiowania, który pozwala docenić najlepszych, a jednocześnie generuje mniejsze koszty w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. W tekście poruszono również problem kompresji wynagrodzeń i opisano podstawowe narzędzia, mogące zaradzić trudnościom z niego wynikającym. Artykuł zawiera 3 tabele.
Grzegorz Spólnik
Materiał dostępny
dla zalogowanych użytkowników premium.
Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl
- poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
- sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
- wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji.
Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?
Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".