Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Badanie satysfakcji z wynagrodzenia – metody kwestionariuszowe. Część I

17.11.2008 Ewa Bochyńska-Śmigielska
Wynagrodzenie uważane jest za jeden z kluczowych czynników przyciągających potencjalnych pracowników. Niezadowolenie z płacy to natomiast jeden z najczęstszych powodów zmiany pracy. Szczególnie cenionym narzędziem staje się zatem badanie wśród pracowników satysfakcji z wynagrodzeń.
Artykuł przedstawia szereg korzyści płynących z przeprowadzenia badania satysfakcji z wynagrodzenia. Prezentuje również szereg metod używanych w tego typu badaniach, ze wskazaniem czynników pomocnych w podjęciu odpowiedniej decyzji co do wyboru metody. Następnie, szczegółowo opisano kwestionariusze, które są najczęściej stosowane w badaniach dotyczących zarówno satysfakcji z pracy, jak i satysfakcji z wynagrodzeń. Opisano właściwości takich miar jak Minnesota Satisfaction Questionnaire, Job Descriptive Index oraz Pay Satisfaction Questionnaire. Artykuł zawiera również przykładowe pozycje kwestionariuszowe, które odnoszą się do pomiaru różnych aspektów satysfakcji z wynagrodzenia.
Ewa Bochyńska-Śmigielska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".