Niniejszy artykuł opisuje 10 nowych reguł wynagradzania w pay for performance. Opracowanie skupia się m.in. na takich kwestiach jak problemy z ustalaniem płacy w oparciu o dane rynkowe, różnice pomiędzy wzrostem wynagrodzenia podstawowego a wypłatą dodatków motywacyjnych oraz zarządzanie ryzykiem wykonania. W dalszej części artykułu przedstawiony został wpływ tworzenia rankingów pracowniczych na motywację pracowników. Ukazano również inne problemy, jakie mogą pojawić się w firmach, które wprowadzając systemy wynagrodzeń za wyniki nie przestrzegają podstawowych reguł pay for performance. Opisane w tej części błędy to między innymi: oferowanie płacy na poziomie rynkowym, dysproporcje w premiowaniu kadry zarządzającej i pozostałych pracowników oraz brak narzędzi, służących do nagradzania zespołów oraz grup pracowniczych.
Patrycja Grzesińska
Materiał dostępny
dla zalogowanych użytkowników premium.
Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl
- poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
- sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
- wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji.
Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?
Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".