Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia w branży telekomunikacyjnej w 2012 roku

23.01.2013 Patrycja Grzesińska
Artykuł jest podsumowaniem wyników X Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (OBW), przeprowadzonego w 2012 roku przez Sedlak & Sedlak. W badaniu uczestniczyło 114 718 osób. Poniższe opracowanie zostało poświęcone branży telekomunikacyjnej. Mediana wynagrodzeń w omawianym obszarze wyniosła 5 800 PLN. Na początku artykułu omówiono dysproporcje w wysokości płac jakie pojawiły się w różnych regionach kraju. Najwyższy poziom wynagrodzeń odnotowano w województwie mazowieckim (7 700 PLN), natomiast najniższy na Lubelszczyźnie (2 850 PLN). Następnie zwrócono uwagę na sytuację zarobkową w firmach różnej wielkości oraz pracowników o odmiennym całkowitym stażu pracy. Kolejna część analizy skupia się na wynagradzaniu osób zatrudnionych w branży telekomunikacyjnej na poszczególnych szczeblach zarządzania. Uwzględniono w niej takie kwestie jak rodzaj kapitału dominującego oraz wykształcenie pracowników. Przykładowo mediana wynagrodzeń specjalistów z ukończoną szkołą średnią wyniosła 4 000, a osób na tym samym szczeblu zarządzania, posiadających tytuł magistra - 6 600 PLN. Artykuł zawiera 5 wykresów oraz 1 tabelę.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2748 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3526 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".