Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Zasady wynagradzania zespołów pracowniczych

01.06.2004 Marcin Potoczny
Coraz więcej firm w poszukiwaniu sposobów na podniesienie wydajności tworzy małe zespoły pracowników. W literaturze poświęconej zarządzaniu i efektywności organizacji podkreśla się znaczenie zespołów w dążeniu do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej. Poza różnymi kwestiami, które muszą być rozwiązane przy takim podejściu do zwiększania efektywności, jedną z ważniejszych stała się kwestia wynagradzania członków zespołów.

Niniejszy artykuł przedstawia wyniki badań systemów wynagrodzeń w trzech firmach (Honeywell Defense Avionics Systems, Solectron California Corporation i XEL Communications, Inc.), których struktura organizacyjna oparta jest na zespołach.
Marcin Potoczny

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".