Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Zarządzanie wynagrodzeniami w kontekście cykli koniunkturalnych - część I

04.05.2011 Grzegorz Spólnik
Zmiany koniunktury gospodarczej wpływają nie tylko na kondycję gospodarek narodowych, ale również na warunki działalności przedsiębiorstw. Zależności te nie mogą być przez specjalistów do spraw wynagrodzeń ignorowane. Zarówno okresy ożywienia jak i recesji niosą ze sobą problemy oraz możliwości, które można wykorzystać, aby sprawniej prowadzić politykę personalną i efektywniej zarządzać płacami. Trzeba jednak podejmować decyzje i wprowadzać rozwiązania, które pozwolą uprzedzić zachodzące zmiany. Dlatego też w artykule wytłumaczono zjawisko cykli koniunkturalnych oraz ukazano, w jaki sposób wpływa ono na zagadnienia, pośrednio lub bezpośrednio, związane z kwestią płac. Zasugerowano również, na jakich działaniach powinny skoncentrować się osoby odpowiedzialne za wynagrodzenia, podczas okresu najgłębszej dekoniunktury. Artykuł zawiera 1 tabelę i 1 schemat.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".