Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia w sektorze IT w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku

25.09.2007 Patrycjusz Hola
Artykuł jest prezentacją i analizą głównych wskaźników dotyczących wynagrodzeń w branży IT w Stanach Zjednoczonych i opiera się na badaniu płac w sektorze informatycznym o nazwie Compensation Survey of IT Prefessionals z 2007 roku. W pierwszej kolejności prezentuje analizę wysokości wynagrodzeń wśród pracowników IT najwyższego szczebla. Najlepiej w tym zestawieniu wypadają dyrektorzy zarządzający ds. technologii. W kategorii pracowników średniego szczebla najkorzystniej wypadają menedżerowie odpowiedzialni za e-biznes. Okazuje się, że to właśnie handel i usługi w sieci to obecny motor napędowy sektora informatycznego. Menedżerowie średniego szczebla odpowiedzialni za ten dział zarabiają lepiej niż większość dyrektorów zarządzających. Jest to również bliższe spojrzenie na kwestię rodzajów świadczeń dodatkowych, które oferują amerykańscy pracodawcy w sektorze IT i przyczyn wzrostu ich wartości w przeciągu ostatnich miesięcy. Artykuł prezentuje także statystyki związane ze wzrostem wypłacanych premii w każdej z trzech grup pracowniczych. Dodatkowo, tekst koncentruje się na nowych trendach wynagradzania w sektorze IT i opisuje strukturę zarobków wśród szeregowych informatyków. Artykuł zawiera 3 tabele i 5 wykresów.
Patrycjusz Hola

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2883 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3672 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".