Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia pracowników administracji w 2007 roku

22.01.2008 Magdalena Oleszkowicz
Niniejszy artykuł jest podsumowaniem najważniejszych wyników czwartego Internetowego Badania Wynagrodzeń (IBW 2007), które przeprowadziliśmy z czołowymi polskimi portalami. Szczegółowo przedstawione zostały wynagrodzenia w dziale administracji i biurach zarządu. Analizie zostały poddane pensje poszczególnych grup pracowników: pracownik szeregowy, specjalista, kierownik, dyrektor. W 2007 roku co drugi pracownik szeregowy otrzymywał wynagrodzenie całkowite w wysokości 2 000 PLN (mediana). Połowa spośród kierowników małych zespołów (od 2 do 10 osób) zarabiała powyżej 3 150 PLN. W artykule znajdują się również dane dotyczące wysokości premii oraz świadczeń dodatkowych, które przysługiwały pracownikom na poszczególnych stanowiskach. Omówione zostały też inne czynniki, które miały wpływ na wysokość wynagrodzenia. Były to m.in. staż pracy, poziom wykształcenia, znajomość języków obcych oraz płeć. Przykładowo pracownik ze znajomością języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym mógł liczyć na wynagrodzenie w wysokości 3 200 PLN (mediana). Natomiast jeśli chodzi o zróżnicowanie zarobków względem płci, to kobiety zajmujące stanowiska dyrektorskie otrzymywały o blisko 43% mniejsze wynagrodzenie niż mężczyźni. Artykuł przedstawia również czynniki (i ich wpływ na wynagrodzenie) związane z charakterystykami firm, takie jak: wielkość, branża czy pochodzenie kapitału. Artykuł zawiera 12 tabel i 6 wykresów.
Magdalena Oleszkowicz

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2832 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3619 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".