Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia osób rozpoczynających pracę - IBW 2006

23.01.2007 Katarzyna Jaśko
Niniejszy artykuł jest podsumowaniem najważniejszych wyników trzeciego Internetowego Badania Wynagrodzeń (IBW), które przeprowadziliśmy z czołowymi polskimi portalami w 2006 roku. Artykuł przedstawia zarobki osób rozpoczynających pracę, ich pierwszą pensję oraz wynagrodzenie otrzymywane w pierwszym roku pracy. Przeciętnie, w ciągu pierwszego roku pracy zarobki wzrastały o 34%, z 1344 PLN w pierwszej pracy do poziomu 1800 PLN w przypadku osób o łącznym stażu do jednego roku. W artykule przeanalizowano związek wysokości wynagrodzenia z różnym poziomem wykształcenia, ukończonym kierunkiem studiów oraz ilością znanych języków obcych. Ważnym czynnikiem powiązanym z wysokością pensji był także sposób znalezienia pracy. Na wyższe zarobki mogły liczyć osoby, które znalazły pracę dzięki firmom doradztwa personalnego lub poprzez studenckie biura karier. Zwrócono także uwagę na związek z zajmowanym stanowiskiem, branżą oraz konkretnym działem. Najlepiej opłacanym działem okazał się dział informatyczny. Pierwsza pensja kształtuje się w nim na poziomie 1900 PLN. Artykuł zawiera 12 tabel i 6 wykresów.
Katarzyna Jaśko

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2967 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3758 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".