Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia - co nas czeka w 2005 r.?

08.02.2005 Maciej Dubis
Polska gospodarka, tak zresztą jak światowa, przyspiesza. Czy jednak wyjście z kryzysu znajdzie swoje odzwierciedlenie w naszych portfelach? Badanie pokazują, że jeszcze nie w tym roku. Co prawda wyniki finansowe firm są coraz lepsze, ale nie oznacza to zwiększenia budżetów wynagrodzeń. W najważniejszych ekonomicznie państwach świata realne wzrosty płac nie przekroczą 1 – 2%. Dla Polski prognozy są również niezbyt optymistyczne. Co prawda nominalny wzrost wynagrodzeń sięgnie ok. 4%, ale po uwzględniając inflację, okaże się że zawartość naszych portfeli zwiększy się realnie o niecały 1%. Jednocześnie analitycy zwracają uwagę na rosnący udział w pakietach wynagrodzeń premii i elementów pozafinansowych.
Maciej Dubis

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".