Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wykorzystanie analizy conjoint w badaniach wynagrodzeń

15.04.2009 Ewa Bochyńska-Śmigielska
Celem efektywnego zarządzania płacami jest wynagradzanie na poziomie atrakcyjnym dla pracowników, a także realnym z punktu widzenia zasobów firmy. Owo zamierzenie może być proste w wykonaniu pod warunkiem, iż dane potrzebne do jego zrealizowania są dostępne i rzetelne. Możliwość uzyskania takich danych daje opisana w niniejszym artykule analiza conjoint.
W opracowaniu przedstawiono rodzaje tzw. metod dekompozycyjnych, wraz z obszarami zastosowania każdej z nich. Dokonano charakterystyki poszczególnych etapów badania wynagrodzeń przeprowadzanego przy użyciu tej techniki. Przedstawiono szereg korzyści przemawiających za użyciem analizy conjoint w badaniach z dziedziny wynagrodzeń. Wskazano również obszary wymagające szczególnej ostrożności i staranności podczas korzystania z tego typu metod. Na uwagę zasługuje opis praktycznego wykorzystania analizy conjoint w procesie przekształcania systemu wynagrodzeń dla sprzedawców.
Ewa Bochyńska-Śmigielska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".