Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Upraszczanie systemów wynagradzania sprzedawców

12.03.2012 Patrycja Grzesińska
Ciągłe rozbudowywanie systemów wynagradzania może być głównym powodem spadku ich efektywności. Niniejszy artykuł opisuje sześć najważniejszych zasad, których przestrzeganie pomaga firmom uprościć funkcjonujące systemy płac pracowników działów sprzedaży. Na początku ukazano w jaki sposób udoskonalić opisy stanowisk pracy oraz dlaczego warto w trakcie ustalania celów sprzedażowych wziąć pod uwagę zadania postawione przed całą organizacją. Następnie uwagę poświęcono odpowiedniemu doborowi miar efektywności, w oparciu o które wyliczane są zarobki sprzedawców. Pokazano jakie problemy niesie za sobą uwzględnienie zbyt wielu wskaźników oraz takich miar efektywności, które są źle dobrane, zbędne lub których firma nie może wyliczyć. Zwrócono również uwagę na to jak ważne jest ustalenie przejrzystych reguł kwalifikacji sprzedaży. Na zakończenie ukazano w jaki sposób raportować oraz komunikować wyniki osiągane przez zatrudnionych.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".