Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Sztuka motywowania – praktyczne przykłady budowania motywacji i zaangażowania pracowników

06.10.2008 Ewa Bochyńska-Śmigielska
Ze względu na realia współczesnego rynku pracy pozyskiwanie, zatrzymywanie i rozwój utalentowanych pracowników stają się coraz większym wyzwaniem dla pracodawców. Nadal nieliczni z nich opanowali do perfekcji sztukę zarządzania talentami, a zatem również wzbudzania w pracownikach zaangażowania i motywacji do pracy.
W artykule dokonano przeglądu i analizy czynników sprzyjających powstawaniu i utrzymywaniu wysokiej motywacji zawodowej. Przedstawione wnioski nawiązują do badań Hewitt Associates „Najlepszy Pracodawca Europy Środkowo-Wschodniej”. Opisano również zespół czynników ogólnych i specyficznych istotnych z punktu widzenia projektowania systemów motywacyjnych. Artykuł zawiera też analizę wyników badań „Najlepszy Pracodawca” pod kątem wyników firm działających w Polsce. Przedstawiono także studium przypadku firmy Microsoft, jako pracodawcy odnoszącego sukces w zarządzaniu motywacją pracowników.
Ewa Bochyńska-Śmigielska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".