Niniejszy artykuł jest kontynuacją opracowania, poświęconego skutecznemu informowaniu pracowników o oferowanych im składnikach wynagrodzenia całkowitego. W pierwszej jego części omówiono szczegółowo kwestię komunikacji, dotyczącej takich elementów total rewards jak benefity pracownicze, programy wyrażania uznania oraz świadczenia związane z rozwojem osobistym i zawodowym pracowników. Następnie scharakteryzowano Total Reward Statement - jedno z coraz częściej stosowanych na świecie narzędzi, służących do przekazywania zatrudnionym informacji na temat wartości otrzymywanego przez nich wynagrodzenia całkowitego. Przedstawiono jakie są najważniejsze zalety tego rozwiązania, zarówno z punktu widzenia pracowników jak i samej organizacji. Omówiono również formy, w jakich może ono występować oraz na co należy zwracać uwagę przy jego formułowaniu. Na zakończenie ukazano w jakich firmach Total Reward Statements będą sprawdzać się najlepiej.
Patrycja Grzesińska
Materiał dostępny
dla zalogowanych użytkowników premium.
Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl
- poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
- sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
- wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji.
Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?
Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".