Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Satysfakcja z wynagrodzenia w branży IT: ponad połowa niezadowolona z wysokości podwyżek

13.07.2015
Brak satysfakcji z wynagrodzenia to często jeden z pierwszych impulsów skłaniających pracownika do szukania nowej pracy. Wielu menedżerów nie przejmuje się jednak tym, czy ich pracownicy odczuwają zadowolenie z comiesięcznych wypłat. O ile większość kierowników zgodzi się co do tego, że wynagrodzenie powinno być sprawiedliwe, o tyle niekoniecznie ich zdaniem musi już spełniać oczekiwania pracownika. Spotyka się nawet opinie, że wysokość wynagrodzenia nigdy nie zadowoli zatrudnionego. Czy w branży IT, gdzie nieustannie brakuje wykwalifikowanych specjalistów, satysfakcja z wynagrodzenia jest postrzegana inaczej? Brak zadowolenia z wypłaty może być jednym z głównych czynników frustrujących pracownika, podczas gdy zadowolenie z wysokości pensji sprzyja kontynuacji zatrudnienia i zmniejsza rotacje kadr.
W poniższym artykule zaprezentujemy wyniki badania satysfakcji z wynagrodzenia przeprowadzonego za pośrednictwem platformy badaniaHR.pl. Wzięło w nim udział 7074 pracowników w tym 660 przedstawicieli branży IT. Wyniki dostarczają wielu ciekawych informacji o tym, jak kształtuje się satysfakcja z wynagrodzenia wśród pracowników IT.

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2816 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3597 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".