Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Rotacja kadr a motywowanie

16.11.2004 Agnieszka Kunysz
Niska rotacja kadr może znacznie przyczynić się do zwiększenia wydajności pracowników. Wysoka rotacja – choć pozornie może zmniejszać koszty (podwyżki, premie, nagrody stażowe) częściej generuje straty pracodawcy i przyczynia się do obniżenia jego prestiżu i zaufania na rynku pracy. Artykuł opisuje skutki zbyt dużej rotacji kadr w firmie, wynikające z małego nacisku na zarządzanie wynagrodzeniami – nie tylko pieniężnymi. Właściwa motywacja i budowanie lojalnego zespołu pracowników, mogą na dłuższą metę okazać się o wiele bardziej opłacalne od częstej wymiany kadr czy zwolnień grupowych, nawet gdy kondycja finansowa firmy nie jest najlepsza. Na koniec, w artykule został przedstawiony system motywacyjny BRE Banku, a także ogólna strategia personalna firmy Ovita Nutricia.
Agnieszka Kunysz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".