Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Rola komunikacji we wdrażaniu systemów benefitów w przedsiębiorstwach

21.03.2011 Mateusz Wilk
W artykule opisano rolę, jaką odgrywa komunikacja we wdrażaniu systemu benefitów w firmach. Świadczenia pozapłacowe, chociażby były bardzo atrakcyjne, nie dadzą pracownikom pełnej satysfakcji, jeżeli pracodawcy nie będą potrafili zadbać o zastosowanie odpowiedniego systemu komunikacji. Ważnym elementem komunikacji jest odpowiedni dobór środków i metod przekazu informacji. Tradycyjne broszurki nie mogą zapewnić pracownikom takiej wiedzy o benefitach, jak spotkania na żywo z podwładnymi. Dodatkowym atutem tego typu zebrań mogą być również prezentacje audiowizualne. Narzędziem powszechnie stosowanym przez firmy wynagradzające pracobiorców benefitami jest internet. Amerykańska Izba Skarbowa, która od 2011 roku planuje zmieniać system płatności na elektroniczny, prowadzi kampanię popularyzującą jej działanie. Ogólnie rzecz biorąc, Stany Zjednoczone wyznaczają nowe trendy w benefitach i nie inaczej jest w przypadku informowania o świadczeniach pozapłacowych. Jest to zwłaszcza widoczne w służbie zdrowia.
Mateusz Wilk

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".