Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Rodzaje motywacyjnych podwyżek płac

30.10.2007 Iwona Strzępek
Podwyżki płac powinny stanowić niezbędną część polityki wynagrodzeń w firmie. Niestosowanie podwyżek płac może doprowadzić do wielu negatywnych skutków takich jak: odejście wartościowych pracowników, negatywny stosunek do firmy, brak motywacji do wykonywania skomplikowanych i trudnych prac, spadająca efektywność. Jednym z rodzajów podwyżek są podwyżki motywacyjne. Ich zakres przedmiotowy obejmuje podwyżki: związane z awansem pracowników, z rozwojem pracowników, zależne od stażu pracy i wzrostu fachowości, uwzględniające efekty pracy pracownika, okresowe oceny pracowników i wzrost kosztów utrzymania, płace rynkowe oraz podwyżki związane ze ścieżkami płac. Taki sam poziom wynagrodzeń przez długi okres czasu może doprowadzić do monotonii bodźcowej i demobilizować pracowników do pracy.
Iwona Strzępek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".