Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Przykład maksymalizacji efektywności nakładów na wynagrodzenia

11.04.2012 Grzegorz Spólnik
W wielu firmach zarządzanie wynagrodzeniami wciąż opiera się na zasadzie, iż koszty są ważniejsze niż korzyści. Innymi słowy lepiej jest wydać 10 PLN, które nie przyniesie żadnego zysku niż 15 PLN mogące wygenerować korzyści rzędu 20 PLN. Z punktu widzenia logiki biznesowej jest to podejście błędne. Niektórzy pracodawcy uświadomili sobie już tę kwestię i zdecydowali się zerwać z tradycyjnym podejściem. Przypadek jednego z takich przedsiębiorstw opisano w poniższym artykule. Zaprezentowano w nim proces decyzyjny, który doprowadził do istotnych zmian związanych z polityką płacy zasadniczej i rozwiązaniami z zakresu dodatków motywacyjnych. Opisano również wyniki podjętych działań, świadczące o tym, iż zerwanie z utartymi schematami oraz potraktowanie nakładów na wynagrodzenia jako inwestycji może przynieść wymierne i pokaźne korzyści.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".