Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Problemy wdrażania wartościowania kompetencji w praktyce - część pierwsza

06.08.2007 Łukasz Sienkiewicz
Artykuł jest pierwszym z dwuczęściowego cyklu zajmującego się problemami wdrożenia wartościowania kompetencji w praktyce. Na początku artykułu omówione są uwarunkowania wdrożenia modelu kompetencji w zakresie wynagrodzeń. Część ta poświęcona jest głównie problemom, które mogą pojawić się w trakcie wdrażania modelu kompetencji w przedsiębiorstwach. W drugiej części artykułu omówiona jest architektura modelu. W części tej omówiony jest proces budowy modelu krok po kroku, od projektowania modelu po budowę i wdrożenie odpowiednich narzędzi i procesów. Ostatnia część artykułu zajmuje się akceptacją modelu w organizacji. Określone są w niej osoby, które powinny być zaangażowane w proces projektowania modelu. Poza tym ukazane są wątpliwości, które mogą się pojawić, związane z funkcjonowaniem modeli kompetencyjnych wraz ze sposobami ich rozwiązania.
Łukasz Sienkiewicz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".