Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

RPSS25 - Sen zimowy - artykuły
Artykuły

Problemy w pomiarze efektywności systemów wynagradzania - jak im zaradzić - część I

27.07.2009 Ewa Bochyńska-Śmigielska
Rzetelny pomiar, systematyczna ocena i poprawa efektywności systemu wynagradzania leży w interesie każdego pracodawcy. Koszty pracy stanowią bowiem pokaźną część kosztów działalności firmy. Okazuje się jednak, że rozpatrzenie strategii wynagradzania w przedsiębiorstwie z punktu widzenia jej efektywności jest procesem zaniedbywanym. Jak wyjaśnić ten paradoks? Czy pracodawcy rzeczywiście rzadko wykorzystują rzetelne narzędzia oceny systemu wynagrodzeń?
Artykuł jest pierwszą częścią opracowania, w którym opisano kwestię pomiaru efektywności płac w oparciu o analizę sytuacji w szeregu firm brytyjskich. W niniejszej części przedstawiono szereg metod i miar najczęściej wykorzystywanych w procesie oceny efektywności systemów wynagradzania. Przedstawiono szereg ogólnych zależności pomiędzy praktykami wynagradzania a ich wpływem na funkcjonowanie organizacji. Omówiono również analizy przeszkód związanych z przeprowadzeniem rzetelnej oceny efektywności systemów wynagradzania oraz przedstawiono ogólny plan takiej oceny.
Ewa Bochyńska-Śmigielska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
RPSS24 jesień - baner 835x215 - artykuły
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".

RPSS24 jesień - baner 835x215 - artykuły