W artykule omówiono przykłady systemów premiowania wykorzystywanych w branżach, w których wynagrodzenie zmienne nie jest powszechne. To handlowcy zwykle otrzymują premię od sprzedaży produktów, ponieważ efekty ich pracy można łatwo zmierzyć, a uzależnienie wysokości wynagrodzenia od wydajności pracy, dobrze motywuje pracowników. Wykorzystanie systemów premiowania w innych branżach jest również możliwe, wymaga jedynie określenia głównych celów przedsiębiorstwa oraz dopasowania odpowiednich kryteriów oceny pracy. W artykule przedstawiono kilka sposobów przyznawania premii stosowanych przez firmy spoza branży handlowej: premie od obrotu firmy, za frekwencję, za jakość obsługi klientów, nagrody i premie okolicznościowe, premie stosowane w przemyśle oraz system wzajemnego premiowania się pracowników.
Materiał dostępny
dla zalogowanych użytkowników premium.
Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl
- poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
- sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
- wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji.
Zarejestruj się
Chcesz na bieżąco śledzić najnowsze informacje o wynagrodzeniach?
Zapisz się do newslettera!
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?
Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".