Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Premiowanie w działach niezwiązanych ze sprzedażą - przykłady rozwiązań

01.09.2014
W artykule omówiono przykłady systemów premiowania wykorzystywanych w branżach, w których wynagrodzenie zmienne nie jest powszechne. To handlowcy zwykle otrzymują premię od sprzedaży produktów, ponieważ efekty ich pracy można łatwo zmierzyć, a uzależnienie wysokości wynagrodzenia od wydajności pracy, dobrze motywuje pracowników. Wykorzystanie systemów premiowania w innych branżach jest również możliwe, wymaga jedynie określenia głównych celów przedsiębiorstwa oraz dopasowania odpowiednich kryteriów oceny pracy. W artykule przedstawiono kilka sposobów przyznawania premii stosowanych przez firmy spoza branży handlowej: premie od obrotu firmy, za frekwencję, za jakość obsługi klientów, nagrody i premie okolicznościowe, premie stosowane w przemyśle oraz system wzajemnego premiowania się pracowników.

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".