Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Prawidłowe opisy stanowisk jako podstawa sprawnego funkcjonowania systemu wynagrodzeń - część II

17.06.2013 Patrycja Grzesińska
Opisy stanowisk pracy są jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi przez pracowników działów HR. Niniejszy artykuł jest drugą częścią opracowania ukazującego, w jaki sposób wspomniany dokument może przyczynić się do sprawnego funkcjonowania systemu płac. Na początek zaprezentowano pięć najistotniejszych etapów tworzenia opisu stanowiska. Poruszono tu takie kwestie jak przeprowadzanie analizy pracy, określanie kluczowych funkcji czy też monitorowanie oraz ciągła aktualizacja danych zawartych w sporządzonym dokumencie. Następnie omówiono dwa, nieco odmienne opisy przykładowego stanowiska pracy. Pierwszy z nich zawiera bardzo ogólne informacje takie jak nazwa stanowiska, cel jego utworzenia, najważniejsze obowiązki oraz wymagania co do umiejętności, wykształcenia oraz doświadczenia osoby je zajmującej. Drugi zaś jest zdecydowanie bardziej rozbudowany i przygotowywany z myślą o tym, aby móc wesprzeć różne procesy zachodzące w organizacji oraz funkcjonujący w niej system wynagrodzeń.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".