Artykuły

Praktyczne aspekty powiązania wynagrodzenia podstawowego z wynikami pracowników

27.07.2004 Anna Postół
Pracownicy, o ile tylko spełniają stawiane im oczekiwania, otrzymują dostosowane do zmian na rynku pracy podwyżki wynagrodzenia podstawowego. Stosowanie systemu podwyżek wynagrodzenia podstawowego może być elementem zarządzania osiągnięciami. Zakładając, że firma dysponuje sprawnie działającym systemem oceny, może wybierać pomiędzy trzema podejściami. Po pierwsze oprzeć się na założeniach tradycyjnego podejścia do korygowania wysokości wynagrodzenia podstawowego. Po drugie wynagrodzić za wyniki za pomocą jednorazowej nagrody. Po trzecie wykorzystać ograniczoną liczbę poziomów wynagrodzenia podstawowego, która odpowiada liczbie poziomów osiągnięć stosowanych w systemie oceniania.
a
Niniejszy artykuł pokazuje korzyści i wady tych trzech podejść do zarządzania płacą zasadniczą.
Anna Postół

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".