Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Pozytywny wpływ płacy zespołowej na działanie organizacji – case study

10.06.2013 Patrycja Grzesińska
Niniejszy artykuł opisuje historię pewnego przedsiębiorstwa, które chcąc ratować swoją pozycję na rynku zdecydowało się na zastosowanie systemu płacy zespołowej. Na wstępie scharakteryzowano przyczyny, dla których kierownictwo zostało zmuszone do wprowadzenia radykalnych zmian w sposobie funkcjonowania firmy. Następnie opisano w jaki sposób organizacja dostosowywała nowy program wynagradzania do sytuacji, w jakiej się znalazła. Omówiono między innymi sposób finansowania nowego planu, ukazano jaki procent budżetu premii został przeznaczony na nagrody indywidualne a jaki na zespołowe oraz przedstawiono procedurę ich przyznawania. Dalsza część opracowania ukazuje największe obawy przed wprowadzeniem systemu płacy zespołowej, zarówno wśród pracowników niższego szczebla jak i osób na stanowiskach kierowniczych. Artykuł zawiera 2 schematy.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".