Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Podwyżki przyznawane awansowanym pracownikom – praktyki z ostatnich lat

18.11.2013 Patrycja Grzesińska
Niniejszy artykuł opisuje najczęstsze praktyki przyznawania podwyżek awansowany pracownikom. Na wstępie ukazano jakie kryteria muszą zostać spełnione, aby zmianę warunków zatrudnienia można było uznać za awans. Następnie przedstawiono czynniki decydujące o wysokości przyznawanych podwyżek awansowanym zatrudnionym. Zwrócono również uwagę na to, jakie ograniczenia stosują firmy w kontekście wzrostu wynagrodzenia zasadniczego. W kolejnej części opracowania omówiono uprawnienia awansowanych pracowników do otrzymywania podwyżek motywacyjnych oraz przedstawiono podstawy do wyliczania dodatków motywacyjnych osobom, które otrzymały podwyżkę związaną z awansem. Na zakończenie opisano źródła finansowania podwyżek wynikających z awansów. Artykuł zawiera 4 wykresy oraz 2 tabele.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".