Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Pewne psychologiczne niuanse zarządzania wynagrodzeniami – część I

27.12.2010 Grzegorz Spólnik
Niniejszy tekst poświęcono pewnym psychologicznym subtelnościom, które umiejętnie wykorzystane mogą przyczynić się do zwiększenia skuteczności wynagradzania. W tej części opisano dlaczego pracownicy i pracodawcy często rozmijają się w swoich poglądach na wartość oferowanego pakietu benefitów. Na przykładzie programu wellness krótko zilustrowano, w jaki sposób przy użyciu prostych psychologicznych mechanizmów poprawić efektywność nakładów na płace. W artykule wypunktowano również pomysły na zwiększenie skuteczności retencyjnej funkcji wynagrodzeń poprzez wykorzystanie więzi rodzinnych. Największą część tekstu poświęcono tak zwanej pułapce optymizmu, którą odniesiono do osób zarządzających płacami i decydujących o polityce wynagradzania. Na jej przykładzie pokazano jak drobna, ludzka skłonność może w efekcie wypaczyć realne wartości ekonomiczne. Artykuł zawiera 3 tabele i 1 wykres.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".