Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Od tradycyjnej do rynkowej – zmiany w strukturach płac na przestrzeni ostatniej dekady (porównanie wyników badań)

08.07.2013 Patrycja Grzesińska
Niniejszy artykuł pokazuje w jaki sposób na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat zmieniła się popularność poszczególnych rodzajów struktur płac stosowanych w firmach amerykańskich. Bazuje ona na wynikach analiz przeprowadzanych w 2002 oraz 2012 roku. W pierwszej części w kilku zdaniach omówiono cechy charakterystyczne czterech rozwiązań, które były brane pod uwagę we wspomnianych badaniach (tj. struktury tradycyjnej, rynkowej, stopniowanej oraz broadbandingu). Następnie przytoczono dane mówiące o tym, które z nich były najbardziej popularne według badania przeprowadzonego w 2002 roku i porównano je z wynikami analiz uzyskanych w roku 2012. Zwrócono również uwagę na to jak często te cztery podejścia były wykorzystywane w firmach działających w wybranych branżach oraz organizacjach różnej wielkości. Na zakończenie przedstawiono pięć najważniejszych wniosków wynikających z obu przeprowadzonych analiz. Artykuł zawiera 4 schematy, 2 tabele oraz 1 wykres.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".