Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Modele satysfakcji z wynagrodzenia – Teorie wielowymiarowe

22.08.2006
Artykuł prezentuje propozycje teoretyczne, których wspólnym elementem jest traktowanie „satysfakcji z płacy” jako konstruktu wielowymiarowego. Oznacza to, że zmierza się nie tyle do badania satysfakcji z płacy jako takiej, ale do określenia np. satysfakcji z wysokości płacy, świadczeń dodatkowych lub systemu wynagradzania. W artykule przedstawiono następujące propozycje teoretyczne: model Henemana i Schwaba stanowiący rozwinięcie teorii rozbieżności Lawlera, model podwójnej rozbieżności Miceli i Lane, model Gerharta i Milkovicha oraz propozycję Henemana, Greenbergera i Fox.

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".