Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Koszty pracy w USA w 2002 r.

16.11.2004 Agata Kurylak
Średni koszt pracy za przepracowaną godzinę w Stanach Zjednoczonych wyniósł w 2002 r. 23,44 USD. Oznacza to, że koszty pracy w USA i największych krajach Unii Europejskiej jest porównywalny. Jednak w USA tylko niecałe 8 proc. kosztów pracy stanowiły obowiązkowe składki na świadczenia socjalne. Tymczasem w większości państw UE przekraczały one 20 proc. Okazuje się, że koszty w USA zdecydowanie się różnią w zależności od branży, wielkości przedsiębiorstwa, czy charakteru wykonywanej pracy. Przy czym różnice te nie wynikają tylko z wysokości płac. Niniejszy artykuł szczegółowo przedstawia wysokość i strukturę kosztów pracy w USA.
Agata Kurylak

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".