Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Koncepcja „wynagradzania całkowitego”

30.06.2009 Aneta Pazik
Koncepcja wynagradzania całkowitego (total reward) pojawiła się na początku lat dziewięćdziesiątych XX w. jako odpowiedź na zachodzące na świecie zmiany społeczno-ekonomiczne. Zdano sobie wówczas sprawę, że w celu przyciągnięcia, zatrzymania i motywowania wysoko wykwalifikowanych pracowników, należy zaoferować im atrakcyjny pakiet wynagrodzeń. W artykule znajdą Państwo omówienie czym jest wynagradzanie całkowite i z czego się składa (z uwzględnieniem podziału na część transakcyjną i relacyjną). Przedstawiono również szereg korzyści, jakie wypływają z tej koncepcji, a także dziesięć etapów wdrażania TR. Jak się okazuje, mimo że TR wpływa na zwiększenie atrakcyjności pracodawcy, jej implementacja to proces trudny. W artykule zawarto również doświadczenia pięciu przedsiębiorstw, które odnoszą się zarówno do sposobu wdrożenia, jak i do składników TR, na które położono nacisk w poszczególnych przypadkach.
Aneta Pazik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".