Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak skutecznie przekazywać informacje o systemie wynagrodzeń

10.10.2011 Radosław Sieczka
Skuteczny przekaz informacji to nie taki, który jest obszerny i dostarcza dużo szczegółów, tylko taki który jest przejrzysty i zrozumiały. Z wynagrodzeniami jest podobnie. Zbyt dużo skomplikowanych detali w kampanii informacyjnej może zniweczyć wysiłek jaki został włożony w opracowanie systemu wynagrodzeń. Trudno sobie również wyobrazić sukces tego typu działania jeśli nie uzyska się wsparcia szeroko rozumianej kadry kierowniczej i nie sprawi się żeby menedżerowie zrozumieli nowe rozwiązania.
Niniejszy artykuł zawiera wskazówki w jaki sposób stawić czoło tego typu wyzwaniu i sprawić aby zasady wynagradzania panujące w firmie stały się częścią kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa.
Radosław Sieczka

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".