Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Dlaczego niektórzy pracodawcy płacą więcej niż to konieczne?

21.10.2013 Patrycja Grzesińska
Wydawać by się mogło, iż jedynym podejściem, które gwarantuje firmie konkurencyjne warunki zatrudnienia i możliwość pozyskiwania z rynku pracy najlepszych pracowników jest opieranie wysokości stawek wynagrodzeń na danych rynkowych. Organizacje, których celem jest osiągnięcie zysku nie powinny sobie pozwalać na oferowanie wyższych płac niż jest to konieczne. Jak się jednak okazuje istnieje wiele firm, które decydują się na takie rozwiązanie celowo, doskonale orientując się w realiach rynku pracy. Zrobił tak między innymi Henry Ford, podnosząc swoim pracownikom płacę do poziomu dwukrotnie przewyższającego ówczesne standardy branżowe. Jaka była jego motywacja i co kieruje firmami naśladującymi taką strategię? Powodów jest przynajmniej pięć i to właśnie na nich koncentruje się niniejsze opracowanie. Artykuł zawiera 1 wykres.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".