Artykuły

Czy potrzebujemy kolejnego raportu płacowego?

13.01.2014 Patrycja Grzesińska
Dostęp do danych o stawkach wynagrodzeń jest z roku na rok coraz szerszy i łatwiejszy, a na rynku raportów płacowych pojawia się coraz więcej, konkurujących ze sobą produktów. Pytanie postawione w tytule artykułu nabiera w tym kontekście szczególnej wagi, a odpowiedź na nie może być trudniejsza niż to się wydaje. Dlatego też w niniejszym tekście opisano proces, pomagający rozstrzygnąć dylemat czy zakupić kolejne informacje o wynagrodzeniach czy też nie. Jego zastosowanie ułatwia odpowiedź na pytanie czy dodatkowe korzyści płynące z pozyskania następnego źródła danych są uzasadnione w świetle wydatków na nie poniesionych. Zaproponowany, czteroetapowy model podejmowania decyzji opiera się na analizie zysków i strat wynikających z różnych stanów konkurencyjności płac oraz ocenie prawdopodobieństwa ich wystąpienia. Artykuł zawiera 2 tabele i 1 schemat.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".