Dostęp do danych o stawkach wynagrodzeń jest z roku na rok coraz szerszy i łatwiejszy, a na rynku raportów płacowych pojawia się coraz więcej, konkurujących ze sobą produktów. Pytanie postawione w tytule artykułu nabiera w tym kontekście szczególnej wagi, a odpowiedź na nie może być trudniejsza niż to się wydaje. Dlatego też w niniejszym tekście opisano proces, pomagający rozstrzygnąć dylemat czy zakupić kolejne informacje o wynagrodzeniach czy też nie. Jego zastosowanie ułatwia odpowiedź na pytanie czy dodatkowe korzyści płynące z pozyskania następnego źródła danych są uzasadnione w świetle wydatków na nie poniesionych. Zaproponowany, czteroetapowy model podejmowania decyzji opiera się na analizie zysków i strat wynikających z różnych stanów konkurencyjności płac oraz ocenie prawdopodobieństwa ich wystąpienia. Artykuł zawiera 2 tabele i 1 schemat.
Patrycja Grzesińska
Materiał dostępny
dla zalogowanych użytkowników premium.
Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl
- poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
- sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
- wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji.
Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?
Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".